במקום השקעה של אין-ספור שעות עבודה בלי וודאות שאכן תחזיר את עצמה, קיימת דרך זולה הרבה יותר להתחיל במיזם 

על מנת להתחיל בסטארט-אפ נדרשת השקעה. וגם אם ההשקעה אינה תמיד כספית, היא בכל זאת נמדדת בכסף, כי עבודה נמדדת בכסף, וודאי ובוודאי קניית ציוד וחומרים, העסקת עובדים, שכירת מקום, פרסום, וכו'.

אבל יש דרך הרבה יותר זולה להתחיל את המיזם שלכם - רישום פטנט
 פטנט מעניק בעלות על המצאה אפילו לפני שאב הטיפוס של המוצר קרם עור וגידים, וההוצאה על פטנט הנה זניחה ביחס להוצאה שצפויה לכם על המיזם בהמשך הדרך. בניגוד להשקעה של אין ספור שעות עבודה, הפטנט נותן בידי היזם דריסת רגל בשוק עוד לפני שהשקיע בפיתוח המוצר, ויחד עם זה את הרציונל העיסקי להמשיך את ההשקעה במיזם.

לתאגיד ענק אין בעייה להקצות צוות שיבצע במחיר זול את ההמצאה שלכם. על מנת שהתאגיד יימנע מלעשות זאת צריכים להתקיים לפחות אחד משני התנאים הבאים:
 

(א) קיומו של פטנט שמגן על הגרעין החדשני של המוצר, עובדה שתמנע מהתאגיד לעשות שימוש בהמצאה מבלי לבקש הסכמה מבעל הפטנט;

(ב) שהמוצר הגיע לדרגת פיתוח כזו שלתאגיד יעלה הרבה יותר לפתח אותו בעצמו.


האסטרטגיה של אדיסון עורכי פטנטים לניהול תיק פטנטים לסטארט-אפ

בעבר נדרשו מספר שנים לקבלת פטנט, אבל היום, בעקבות ההתפתחויות שחלו בענף הפטנטים, ניתן לקבל פטנט במהירות. ההתפתחויות שאנו מדברים עליהם הינם:

ישראל קיבלה מעמד של רשות חיפוש ובחינה מטעם הארגון העולמי לקניין רוחני WIPO, עובדה המעניקה קרדיט לבחינה שנעשתה על ידי רשות הפטנטים הישראלית. 
 

משרד הפטנטים של ארה"ב ורשות הפטנטים הישראלית חתמו על הסכם לפיו רשות הפטנטים הישראלית תחל לפעול כרשות חיפוש ובחינה עבור בקשות פטנטים בינלאומיות שיוגשו למשרד הפטנטים האמריקאי. וגם עובדה זו מעידה על איכות הבחינה הישראלית.
 

נחתמו הסכמים בין ישראל, ארה"ב, אירופה ועוד מדינות לפיו על סמך פטנט או לפחות הסכמה לפטנט ישראלי ניתן לבקש בקשת זירוז במדינות האחרות (ארה"ב, אירופה, וכו'). כלומר, במקום להמתין שנתיים ויותר עד שרשות הבחינה האמריקאית או האירופית יבחנו את הבקשה שלכם לפטנט, הדבר ייעשה בתוך חודשים כשהרוח שנושבת בגב הבוחן במדינות אלה הינו הפטנט שהוענק בישראל.

בהתאם לכך, כדאי לבחון את האסטרטגיה הבאה:

להתחיל את תהליך הפטנט בישראל עם בקשת זירוז. בצורה זו ניתן לקבל הסכמה להענקת פטנט בתוך מספר חודשים. אגב, השיא שלנו היה 9 ימים. אכן כך, הסכמה להענקת פטנט התקבלה בתוך תשעה ימים מתאריך הגשת הבקשה לפטנט !!!
 

עם קבלת ההסכמה להענקת פטנט מרשות הבחינה הישראלית, לגייס הון ראשוני מ"תנופה" ודומיה על מנת לכסות את ההוצאה הכרוכה ברישום פטנט במדינות אחרות, כולל בקשה בינלאומית.
 

ניצול ההון במטרה להמשיך עם בקשות במדינות אחרות, כולל בקשה בינלאומית שתעניק שהות של שנתיים וחצי מתאריך הבכורה להגשת בקשות לפטנט במדינות אחרות.

שורת הסיכום: מקסימום תועלת במינימום השקעה