אדיסון עורכי פטנטים בע"מ | מדבקת כרטיס האשראי
אדיסון עורכי פטנטים בע" מ
עריכה ורישום פטנטים, סימני מסחר ומדגמים
טל. 074-7042000

 
 
עברית  |  English  |  German  |  
  

אדיסון | פטנטים | עריכת פטנטים | רישום פטנטים
 

 צרו קשר
074-7042000

או השאירו מספר טלפון+קידומת
  
 פגישת היכרות חינם 

מאמרים וחומר רקע כתבו אלינו

מאמרים בנושאים מסחריים

מדבקת כרטיס האשראי
מאת ראובן ברמן, עו"פ


לאחרונה חברות האשראי בישראל החלו לצעוד לעבר המחר. אמנם הצעד קטן ומהוסס, אבל כפי שאומר הפתגם, גם הצעדה הגדולה ביותר מתחילה בצעד אחד.

המדובר במדבקה שמוצמדת אל מכשיר טלפון סלולארי ומכילה פרטים של כרטיס אשראי. המדבקה עובדת בטכנולוגית NFC, ראשי התיבות של Near Field Communication, כלומר תקשורת מטווח אפס, ולכן ניתן לקרוא אותה רק על ידי קירוב הטלפון הסלולארי אל קורא NFC.

היתרונות של המדבקה הינם יותר מסחריים מאשר טכנולוגיים: מאחר והמדבקה צמודה לטלפון הסלולארי, קשה לאבד אותה. כמו כן, לא יעלה על הדעת שנמסור במסעדה את הטלפון הסלולארי למלצר על מנת לחייב  את כרטיס האשראי, שכן לרבים מאיתנו היפרדות מהטלפון הסלולארי לחמש דקות לא יכולה לבוא בחשבון עקב השיחות שלא נוכל לענות.

האם שאלתם את עצמכם מה קורה לכרטיס האשראי שלכם ברגעים שמסרתם אותו למלצר? מאחר והפרטים של כרטיס האשראי גלויים, המלצר יכול להעתיק את הפרטים ולבצע באמצעותם רכישות דרך האינטרנט. מחר המלצר יכול להפסיק למלצר או לעבור למקום עבודה אחר, ואנו לא יודעים איזה שימוש הוא יעשה במידע שנפל לידיו. לנו אין דרך לדעת מי לקח את פרטי כרטיס האשראי, אלא אם כן בוצעה בו קנייה חריגה שניתן לשים לב אליה מהדו"ח שחברות האשראי שולחות כל חודש ללקוחותיהם. ובינינו, כמה אנשים באמת בודקים את הדוחות האלה, וגם אז לא תמיד ניתן לזהות חריגים. אבל אם הקריאה של פרטי כרטיס האשראי נעשתה בנוכחותכם, כמו מהמדבקה, הפרטים של כרטיס האשראי לא יעברו למישהו אחר.

ומה קורה כאשר מוסרים את הטלפון הסלולארי לתיקון? לא להאמין, אבל חייבים להסיר את המדבקה !!!

לכן, אין במדבקה בשורה לאנושות, כי אין קשר נתונים בין המדבקה לבין המכשיר הסלולארי. אילו היה כרטיס אשראי שמתקשר עם הטלפון הסלולארי, ניתן היה להתנות את הקריאה מכרטיס האשראי רק אם הטלפון הסלולארי נמצא בקרבתו. כך היינו יכולים למסור את הטלפון הסלולארי לתיקון ללא חשש. וגם אם כרטיס האשראי או הטלפון היה הולך לאיבוד, זה לא היה נורא שכן כרטיס האשראי הינו חסר ערך בלי נוכחות הטלפון הסלולארי. אבל אם איבדנו את הטלפון הסלולארי שאליו מודבקת המדבקה, מי שמוצא אותו יכול לעשות בו שימוש, ממש כמו בכרטיס אשראי שהלך לאיבוד.

כפי שכתבתי פעם, רעיונות לשיפור כרטיס האשראי הישן קיימים בשפע, אבל הסיכוי שחברות האשראי יאמצו אותן קלוש.
 קישוריות

תשלום בהצמדה: ישראכרט משיקה מדבקת תשלום סלולרית (POCKET חדשות)

 

 


Go Back  Print  Send Page
אדיסון עורכי פטנטים בע"מ
פארק המדע נס-ציונה
, טל. 074-704-2000,
edison.patent@gmail.com
[לראש העמוד]